זוגיות טובה בלי אהבה
  hebrew

מי יודע? מה זו אהבה...

אני אוהב אותך. לא עבור מי שאת, אלא עבור מי שאני כשאני איתך
רוי קרופט

כשאתה מאוהב אינך יכול להרדם משום שהאהבה טובה יותר מכל חלום
דר זאוס

ניתנו לנו 2 עיניים לראות, 2 אוזניים לשמוע, 2 רגליים להלך, ומדוע רק לב אחד? משום שהשני ניתן למישהו אחר.
לא ידוע

הדבר הטוב ביותר בעצמי זה את
שנון קרוון

אם אתה אוהב מישהו, שחרר אותו. אם הוא יחזור, הוא שלך לנצח. אם לא, זה לא נועד להיות.
לא ידוע

כולנו מוזרים, החיים מוזרים וכשאנו מוצאים מישהו מוזר יותר, אנו מתחברים אליו וקוראים לזה אהבה.
לא ידוע

אם אתה אוהב מישהי, תהיה מוכן לוותר על הכל בשבילה. אבל אם היא אוהבת בחזרה, היא אף פעם לא תבקש.
שיוואנה וולטמייר

אהבה מתחילה בחיוך, ממשיכה בנשיקה ומסתיימת בדימעה.
קולין ראי

דחיתי כל אהבה בכדי לא להיפגע, ואז התברר לי שפגעתי בעצמי.
קולין ראי

שתי נשמות, שתי חיים, שתי לבבות, מתחברים יחדיו בכדי ליצור חיים.
לא ידוע

אהבה כמו במלחמה. קל להתחיל וקשה לסיים
אנסיינט פרוברבר

[ חזרה ]

loveAndSea

זוגיות טובה בלי אהבה

האם אפשר לקיים זוגיות טובה בלי אהבה? ישנם אנשים שאינם יודעים מה זה להתאהב. אנשים אלו לא חוו את רגש האהבה. בעולם שבו האהבה היא האידיאל, אנשים אלו עלולים להרגיש כי הם חיים חיים שאינם מלאים. שיש בחייהם פספוס גדול, אך האם בהכרח זה כך? הייתכן שאפשר לחיות בזוגיות טובה גם ללא אהבה? אכן אפשר.

זוגיות ואהבה בהקשר של גיל
בטווח הקצר, ובמיוחד בהיותינו צעירים, אנו רוצים לחוות את העולם בצורה מקסימאלית. אנו רוצים לבלוע את העולם ולחוות את כל החוויות. אהבה עומדת בראש סולם העדיפויות. גם בשנות העשרים שלנו אנו רוצים לקוות כי נמצא בן או בת זוג שאותם נוכל לאהוב בלב שלום ולחלוק איתם את חיינו. אך רבים אינם מגיעים לזוגיות האידיאלית הזו. בגיל מבוגר יותר, לאחר התפכחות, יש מי שיבחר לקיים זוגיות ללא אהבה. אין זה אומר עם זאת, שזוגיות כזו פחות טובה מזוגיות שנוצרה באהבה מלכתחילה.

מה חשוב בזוגיות לאורך זמן?
ישנם אלמנטים אחרים החשובים לא פחות כדי לקיים קשר יציב, ארוך טווח ומספק. פסיכולוגים אומרים כי ההתאהבות והאהבה הם רגשות שמספקים אך ורק בטווח הקצר, בעוד שהחברות היא בסיס לקשר ארוך טווח ואיתן יותר. כך גם תשוקה, היא תחזיק ותספק אותנו לאורך זמן ויש סיכוי רב כי לאחר כניסה לשגרת חיים לחוצה שהיא מנת חלקם של רבים בסוף שנות העשרים לחייהם, התשוקה תדעך. אך משיכה מינית בסיסית משולבת בהשקעה בחיי מין מעניינים ושיתוף בני הזוג בתחושות בעת קיום יחסי המין הם הבסיס לחיי מין מספקים לאורך טווח. גם אם התשוקה דועכת והאהבה גם והשגרה והלחץ והילדים והמטלות משתלטים על החיים, בני זוג שמוצאים דרך לקיים חברות ויחסי שיתוף פעולה הם אלה שחווים זוגיות יציבה לאורך זמן.

50 אחוזים מתגרשים בגיל צעיר
נתון הגירושים בעידן המודרני מדאיג ביותר. כשליש מן הזוגות מתגרשים. ובגילאים הצעירים יותר עומדת הסטטיסטיקה על 50 אחוזים. כיצד ייתכן שמחצית מן הזוגות מתגרשים? איפה הבעיה בשיטה הקיימת? יש מי שיגיד שבני האדם לא באמת נועדו למונוגמיה, ושזהו איננו מצב טבעי. אבל לא תמיד היו אחוזי גירושין גבוהים כל כך. יש מי שיאמר שהחיים המודרנים לחוצים מחד וחושפים את האדם למגוון אפשרויות בלתי מוגבלות, ולכן רבים בוחרים לרדוף אחר החלום ומתגרשים כדי לסיים מערכת זוגית בלתי מספקת.

חוסר סיפוק ויציאה ממצב של התאהבות
כאשר מסתכלים על הסטטיסטיקה יש לשאול מדוע מערכות נישואין רבות כל כך מסתיימות על רקע של חוסר שביעות רצון וסיפוק של בני הזוג. רבים מעידים כי למרות שהזוגיות החלה באהבה גדולה, עם הזמן אין הם חשים עוד אהבה לבן או בת הזוג וייתכן שאף פתחו סלידה כלפיהם. ייתכן שהאהבה זה לא הכל. החברות, השיתוף ובניית שגרה ובטחון ביחד הם הסוג למערכת זוגיות ארוכה, יציבה ומספקת. כי בסופו של דבר, אף אחד לא רוצה להשאר לבד.


[ חזרה ]  
אהבה היא אנרגית החיים. זוהי אנרגיה חזקה מאוד שיש לדעת להשתמש בה נכון. שאחרת היא עלולה לפגוע.
[ עמוד ראשי | זוגיות | אהבה | בגידות | פגישות | צרו קשר ]