המפתחות לשמירת אהבה וזוגיות
  hebrew

מי יודע? מה זו אהבה...

אני אוהב אותך. לא עבור מי שאת, אלא עבור מי שאני כשאני איתך
רוי קרופט

כשאתה מאוהב אינך יכול להרדם משום שהאהבה טובה יותר מכל חלום
דר זאוס

ניתנו לנו 2 עיניים לראות, 2 אוזניים לשמוע, 2 רגליים להלך, ומדוע רק לב אחד? משום שהשני ניתן למישהו אחר.
לא ידוע

הדבר הטוב ביותר בעצמי זה את
שנון קרוון

אם אתה אוהב מישהו, שחרר אותו. אם הוא יחזור, הוא שלך לנצח. אם לא, זה לא נועד להיות.
לא ידוע

כולנו מוזרים, החיים מוזרים וכשאנו מוצאים מישהו מוזר יותר, אנו מתחברים אליו וקוראים לזה אהבה.
לא ידוע

אם אתה אוהב מישהי, תהיה מוכן לוותר על הכל בשבילה. אבל אם היא אוהבת בחזרה, היא אף פעם לא תבקש.
שיוואנה וולטמייר

אהבה מתחילה בחיוך, ממשיכה בנשיקה ומסתיימת בדימעה.
קולין ראי

דחיתי כל אהבה בכדי לא להיפגע, ואז התברר לי שפגעתי בעצמי.
קולין ראי

שתי נשמות, שתי חיים, שתי לבבות, מתחברים יחדיו בכדי ליצור חיים.
לא ידוע

אהבה כמו במלחמה. קל להתחיל וקשה לסיים
אנסיינט פרוברבר

[ חזרה ]

lovelyHeands

המפתחות לשמירת אהבה וזוגיות

בכל הספרים והרומאנים תמיד סיפורי אהבה מורכבים מחומרים מהאגדות. הגיבור הוא יפה תואר, מסוקס, שרירי אך רגיש והגיבורה יפיפיה, בעלת אופי אך נזקקת לעזרה. עזרה שתקבל מהגיבור ואז הם יתאהבו וירכבו ביחד אל השקיעה...

החיים הם חזקים מכל דמיון וישנם סיפורי אהבה מרתקים ואמיתיים מאוד. אבל לרובינו אהבה וזוגיות אינם תוצאה של קסם, נסיך על סוס לבן או נסיכה קסומה. על אהבה וזוגיות מוצלחת צריך לעבוד יום יום. במאמר זה סקירה קצרה על אותם מרכיבים שמסייעים לפתח אהבה וזוגיות מוצלחת לאורך זמן. המרכיבים הללו בדרך כלל סובלים מתדמית אפורה, במיוחד על ידי הסופרים כותבי אותם רומאנים שכולנו קוראים בשקיקה. אבל בלי מרכיבי הבסיס הללו תעלה כל זוגיות על שרטון, גם כזו שהחלה באהבה גדולה.

המפתח הראשון לאהבה וזויות היא הפשרה
אין אגדות, יש הרבה יחס הדדי ופשרה. לחיות עם אנשים אחרים בכלל ובתוך זוגיות מוצלחת בפרט זה תוצר של הנכונות שלנו לחלוק את חיינו עם אדם אחר, כאשר המשמעות של החלוקה הזו היא קודם כל התפשרות. חיים משותפים באהבה וזוגיות הם קודם כל קבלת האדם האחר אל תוך חיינו וויתור על חלק מן ההרגלים שלנו והשקפות עולם כדי שאותו אדם אחר יוכל להשתלב באמת בתוך חיינו. הויתור הזה, והפשרה הם המפתח להצלחה באהבה וזוגיות.

המפתח השני לאהבה וזוגיות היא החברות
כאשר רוצים להצליח באהבה וזוגיות לטווח הארוך צריך לקחת בחשבון שלמערכת היחסים הזוגית כדאי שיהיה עומק. לאחר התשוקה הראשונית והאהבה הגדולה באות העבודה והשגרה. אין אדם שיכול לאהוב ללא עידוד והשקעה. לכן צריך להשקיע יום יום באהבה וזוגיות כדי לשמר אותה. בסיס איתן לקשר חברי והשקפת חיים דומה יאשפרו פיתוח של יחסי חברות וכבוד הדדי לצד האהבה, ובכך בעצם ליצור את התשתית שעליה ניתן יהיה לבנות זוגיות מוצלחת לטווח ארוך. חברות היא דבר הכרחי באהבה וזוגיות. תחומי ענין משותפים של שני בני הזוג יסייעו בכך.

המפתח השלישי לאהבה וזוגות הוא כבוד הדדי
כיבוד הזולת גם הוא מרכיב חשוב בכל מערכת יחסים בין שני אנשים ובאהבה וזוגיות בפרט. אנחנו חיים באותו בית עם בני זוגינו ובאים איתם במגע יום יומי ובכל הקשרי החיים. בין אם במטלות הקטנות של היום יום או באירועים הגדולים של החיים, בין אם בשמחות ובין אם במשברים. מתן כבוד לבני הזוג והתחשבות בהם כאנשים ולא כאידיאל אהבה תמים הוא חשוב להצלחת האהבה והזויות לאורך זמן.

המפתח הרביעי לאהבה וזוגיות הוא רצון טוב
מי שרוצה דבר ומוכן להשקיע בכך יהיה זה שגם יקטוף את ההצלחות. באהבה וזוגיות בודאי גם זה נכון אך יש לצרף גם מרכיב של התחשבות בבן הזוג ורצון טוב כלפיהם וכלפי הזוגיות. ייתכן שצד אחד ירצה את הזוגיות ואף ישקיע יותר בה. אבל גם עם כל ההשקעה של אדם אחד. אין לזוגות כל סיכוי אם הצד השני לא מוכן לנקוף אצבע כדי להגיע לאותה הצלחה. רק שיתוף פעולה ורצון טוב יביאו לתוצאות המיוחלות.


[ חזרה ]  
אהבה היא אנרגית החיים. זוהי אנרגיה חזקה מאוד שיש לדעת להשתמש בה נכון. שאחרת היא עלולה לפגוע.
[ עמוד ראשי | זוגיות | אהבה | בגידות | פגישות | צרו קשר ]